Nasze ciało pedagogiczne

Agnieszka Rodzik

Chemik z wykształcenia i zamiłowania. Nie wyobraża sobie nauczania bez eksperymentów, dlatego w No Bell szczególnie cieszy ją świetnie wyposażone laboratorium. Po godzinach spędzonych wśród chemicznych oparów tym łatwiej oddaje się swojej drugiej miłości: tańcom irlandzkim i szkockim. Jeśli zawitasz kiedyś na Wyspy, możesz spotkać ją na tradycyjnych potańcówkach Ceilidh. Zagorzała wielbicielka brytyjskiego humoru i audycji radia BBC 4.

Oswaldo Nino

Señor Oswaldo pochodzi z Wenezueli, z której wyprowadził się mając 23 lata. Studenckie czasy spędził na New York University chłonąc wiedzę o ekonomii i zarządzaniu biznesem… oraz grając w baseball i pokonując kolegów w uniwersyteckich rozgrywkach futbolu amerykańskiego. Zaczął uczyć hiszpańskiego już 20 lat temu, a zawodowo zajmuje się tym od 8. W czasie swoich lekcji uwielbia pokazywać i porównywać kultury obu Ameryk, w co – ku uciesze wszystkich w No Bell – wchodzi również gotowanie w szkole niesamowitych potraw!

Maciej Bąk

Siła młodości i bogactwo życiowego doświadczenia w jednej osobie! Po Mamie miłośnik siatkówki, lekkoatletyki, gór i lubelszczyzny, po Tacie: obieżyświat. Rzuciwszy karierę inspektora jakości produktów spędził kilka lat na działalności społeczno – humanitarnej w Salwadorze, Hondurasie i Gwatemali, gdzie jego miłość do języka hiszpańskiego przerodziła się w wielką pasję nauczania. W wolnym czasie trenuje siatkówkę, chodzi z plecakiem po górach i planuje kolejne wycieczki do Ameryki Południowej i Centralnej.

Katerina Sedach

Pochodzi z Białorusi. Choć dzieciństwo spędziła na dalekiej, mroźnej północy Rosji, nawet o nieprzygotowanych uczniach wyraża się wyłącznie w ciepłych słowach… ale nadal bardzo lubi prawdziwą zimę. Filolog z wykształcenia. Po studiach uczyła również języka angielskiego, dziś uczy rosyjskiego dzieci i dorosłych. Jej największym hobby są kultury świata oraz podróżowanie: odwiedziła ponad 20 krajów! Mama 16-letniego syna i 11-letniej córki.

Agnieszka Zych

Wychowanie Fizyczne! Od dzieciństwa zakochana w sporcie. Nie mogąc zdecydować się na jedną dyscyplinę, wybrała wszystkie… i rozpoczęła przygodę z Adventure Races. Chcesz wiedzieć jak rowerem, kajakiem, pieszo, wielbłądem i na rolkach pokonać 600 km bez snu po drodze? Jak przebyć za pomocą własnych mięśni dzikie ostępy Szwecji, Arabii Saudyjskiej, Brazylii i Meksyku? Wpadnij na WF do NoBell! Pani Agnieszka do swoich największych osiągnięć zalicza 10 miejsce na Mistrzostwach Świata AR w Szkocji i 13 na Nowej Zelandii. Dziś najbardziej cieszy ją uprawianie sportu z fajnymi ludźmi: po skończonej karierze rajdowej odnajduje się w jeździe na rowerze MTB i prowadzeniu zajęć fitness.

Janusz Kowalczuk

Przy nim być Januszem Matematyki to powód do dumy! Chociaż jako programista, trener, coach i nauczyciel zdaje sobie sprawę z zawiłości meandrów świata liczb, potrafi rozplątać je w sposób prosty i przystępny. Twórca autorskiego zbioru zadań maturalnych. Jeśli kiedyś będziesz we Wrocławiu, zajrzyj na Wieżę Matematyków: spokojna, uśmiechnięta postać wpatrująca się w horyzont zdarzeń… to może być pan Janusz!

Kasia Celmer

Choć pani Kasia jest entomologiem, nie oczekujcie, że będzie mówić do Was „robaczki”… Uczy biologii i przyrody na wszystkich poziomach podstawówki i liceum. Rozstrzał ten nie jest dla niej wielkim wyzwaniem, bo wcześniej zdążyła wy-kształcić kilka pokoleń studentów
i do-kształcić mrowie kadry menadżerskiej prowadząc szkolenia dla biznesu. W wolnym czasie zajmuje się ogrodem, co uwielbia tak bardzo, że napisała doktorat z nauk ogrodniczych. Przesadza zawodowo… ale również z zupełnym spokojem wspomina jak wybrała się rozklekotanym garbusem do Norwegii. Opiekuje się gromadką kotów.

Magda Ołdakowska

Pani Magda uczy chemii i biologii. W jej Sali Przyrodniczej czeka na Was moc wrażeń! Nieprzygotowani mogą od razu bliżej zapoznać się z kolekcją roślin mięsożernych… ale na resztę czeka fascynujący mikro-świat odkrywany na lekcjach dzięki zestawowi mikroskopów. Paprocie, wrzosowiska, patyczaki wielkie jak gałęzie, podwodny świat i afrykańskie ślimaki – wszystko w jednej, inspirującej sali! Jeśli marzysz o pomocy innym – po zajęciach pani Magda zaprasza do świata wolontariatu i dawstwa szpiku.

Kamil Andrzej Mróz

Uwielbia ludzi, można z nim porozmawiać o wszystkim. Jest psychologiem i trenerem rozwoju. Od 7 lat organizuje warsztaty, w których łączy narzędzia nowoczesnej psychologii ze spontanicznym tańcem i elementami dramy. Jest miłośnikiem filozofii, promotorem racjonalnego myślenia. W wolnych chwilach medytuje, ćwiczy, czyta, tańczy, chodzi po górach. Takiego szkolnego psychologa jeszcze nie spotkaliście. Prowadzi u nas kółko mindfulness i zajęcia psychologii stosowanej. Jego życiowe motto brzmi: droga powstaje, gdy idziesz.

Mateusz Pohoryles

W czasie licealnej przygody w No Bell na pewno spotkasz na swojej drodze pana Mateusza. Gdzie go nie posiał, tam wzrasta! Uczy angielskiego, niemieckiego, prowadzi kółko koszykarskie, jest instruktorem narciarstwa… czasem nawet zagląda do klasy od geografii żeby przypomnieć, że oprócz Lingwistyki w Wellington na Nowej Zelandii skończył również studia geologiczne i chętnie opowie nieco o minerałach. Między 20 a 30 rokiem życia więcej czasu spędził ucząc się i pracując za granicą (Niemcy, Nowa Zelandia, Irlandia) niż w Polsce, ale od kiedy szkoła zakupiła nowe kosze, niechętnie rusza się poza Konstancin. Coraz śmielej marzy o lidze koszykówki w liceum, lecz skorumpowane lobby piłkarskie wciąż rzuca mu kłody pod nogi. Psychofan Łony i Webbera. Szczęśliwy ojciec Janki (7) i Ludwika (5), jeden z dwóch męskich głosów w szkolnym chórze rodziców.

Urszula Stolińska

Filolog z wykształcenia i zamiłowania, a po godzinach TATROMANIAK z plecakiem. Orla Perć, Gerlach, Czerwona Ławka… to zdecydowanie jej klimaty. Podobno kobiety o wiek się nie pyta, ale należy już do nauczycieli pełnoletnich! Egzaminator Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z języka polskiego po klasie ósmej i na maturze. Współpracuje przy układaniu arkuszy egzaminacyjnych. Była dyrektorem kilku szkół, ale bardziej niż zarządzać lubi… uczyć. Optymizm to jej cecha wrodzona. Współpracowała z Monarem w klasach terapeutycznych i wiele lat przygotowywała dorosłych do matury. Najbardziej wdzięczna za to, że żyje mogąc robić to, co kocha.

Tomasz Matraszek

Kujawiak. Użytkownik linuxa. Czytelnik literatury rosyjskiej. Zajmują go spotkania debatanckie. Prowadzi spektakle l.a.r.p. Słucha muzyki heavy metal. Uczy historii.

Jan Czempiński

Nauczyciel geografii i wychowawca. W czasie studiów zgłębiał tempo ruchu lodowców na Islandii i w Austrii badając porosty, znajdzie więc Twoje mocne strony nawet jeśli wyglądasz jak plecha. Jeśli się teraz śmiejesz, pomyśl, że dzięki tym badaniom ma wkład w misję załogową na Marsa. Niewielki wkład. 24-letnim Fiatem Uno pojechał do Chin w podróż poślubną, przeszedł również tysiące kilometrów po górach Europy, spał przy setkach ognisk pod milionem gwiazd. I tak uważa, że nauczanie geografii w NoBell jest jedną z najwspanialszych przygód, jakie dane mu było przeżyć.

Zbigniew Stępień

Nie dajcie się zwieść uśmiechowi i przyjemnej intonacji głosu… jeśli na piłkarskim boisku stajecie naprzeciwko pana Zbyszka, biada Wam! To jeden z najbardziej zapalonych sportowców naszej szkoły, ale przede wszystkim wicedyrektor liceum i nauczyciel angielskiego. Wcześniej wykładowca akademicki UW, pracownik domu kultury, konferansjer, redaktor lokalnych portali informacyjnych, autor bloga ZacznijMowic.pl. Pisze więcej materiałów dydaktycznych, niż uczniowie są w stanie przeczytać. Urodzony w tym samym roku, miesiącu, dniu i szpitalu co jego wymaŻONA. Dumny ojciec Franka i Tymka.

Cd prezentacji teamu nauczycielskiego już wkrótce!

Recommended Posts