Garść kulturalnych wiadomości

Drugi sezon tegorocznych podbojów kulturalnych zainaugurowaliśmy broadwayowskim musicalem „Człowiek z La Manchy” w Teatrze Dramatycznym. I był to dobry wybór.

W zeszłym semestrze pomimo pandemii covid i wielokrotnie odwołanych spektakli, byliśmy niepokonani. Udało nam się obejrzeć: „Hamleta” w Teatrze Dramatycznym, „Dziady”, „Kordiana”, „Jak być kochaną”, „Wieczór Trzech Króli albo co chcecie” oraz „Piknik pod Wiszącą Skałą” w Teatrze Narodowym, a także „Kto się boi Virginii Woolf?” w Teatrze Polonia. Na pierwsze spotkanie realizowane w ramach projektu Myślnik pt. „Outsiderzy zbawią ten świat” pognaliśmy do Teatru Juliusza Słowackiego w Krakowie.

Nie ominęła nas oczywiście ważna premiera kinowa, czyli „Wesele” w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego, a także multisensoryczna wystawa Vincenta Van Gogha w centrum EXPO XXI.

Co, gdzie, kiedy w bieżącym semestrze śledzimy na bieżąco.

Recommended Posts