Marta „Zwolniona z teorii”

Marta Urban, uczennica 2 klasy liceum, została finalistką VII edycji ogólnopolskiej Olimpiady „Zwolnieni z Teorii”, tym samym znalazła się w gronie 3 824 osób w Polsce, których działania wsparły w sumie 10 milionów osób.

Ideą Olimpiady jest zdobycie przez młodych ludzi praktycznych umiejętności zarządzania projektami w profesjonalny sposób. Uczestnicy mają za zadanie stworzyć swój autorski projekt społeczny. Do dyspozycji otrzymują innowacyjną platformę edukacyjną, dzięki której wiedzą, jakie działania podejmować, nabywają kompetencji i umiejętności potrzebnych na kolejnych etapach edukacji i w pracy zawodowej.

Marta opracowała projekt skierowany do młodych ludzi stojących przed wyborem studiów i swojej ścieżki zawodowej. „Razem z moją dobrą znajomą, Ewą Graczyk, stworzyłyśmy projekt „Uczymy”. Na jego zrealizowanie miałyśmy dokładnie 6 miesięcy. Platforma organizacji prowadziła nas przez każdy etap, tj. Inicjacja, Planowanie, Realizacja i Zakończenie. Dodatkowo, została nam przydzielona tutorka, która była gotowa nas wspomóc na każdym momencie” – opowiada o projekcie. „Prowadzimy konto na Instagramie, którym chcemy pomóc młodemu pokoleniu w wyborze przyszłej ścieżki zawodowej pokazując, ale nie narzucając, możliwe opcje dalszej edukacji. Z pomocą studentów przedstawiłyśmy jak w rzeczywistości wygląda studiowanie na poszczególnych kierunkach oraz jakie są wady i zalety studiów za granicą, a także weryfikujemy powszechnie panujące przekonania o rynku pracy i wykształceniu”. – kontynuuje Marta.

Oprócz projektu „Uczymy” Marta jest współautorką filmu “Mój sukces”, który „ma przypomnieć młodym, że warto wierzyć w siebie, realizować swoje własne plany na życie i oczywiście nie bać się iść pod prąd! Przedstawia on sukces widziany oczami *Krystyny Starczewskiej, **Krzyśka Rzymana, ***Macieja Panka oraz ****Marty Banaszek, których różni zawód, doświadczenie i charakter, ale łączy niesamowita determinacja w dążeniu do postawionych sobie celów” – podsumowała Marta.

Film „Mój sukces” możecie zobaczyć tutaj:

Link do projektowego profilu na Instagramie: https://www.instagram.com/uczymy_/

*Krystyna Starczewska –  polonistka, filozofka, etyczka i pedagog. Współtwórczyni i dyrektorka I Społecznego LO „Bednarska”, prezeska Krajowego Forum Oświaty Niepublicznej.
**Krzysztof Rzyman – zielony ekonomista, dziennikarz ekonomiczny, autor zielonego podcastu, właściciel Cafe STOR, gdzie wykorzystuje rozwiązania less waste.
***Maciej Panek – założyciel największej firmy carsharingowej w Polsce Panek i jej CEO.
****Marta Banaszek – posiada wieloletnie doświadczenie w branży finansowej, od kilku lat realizuje się jako projektantka mody.

Marta, gratulujemy 🙂

Recommended Posts