O spotkaniu z Wojciechem Smarzowskim słów naszych kilka

29 listopada mieliśmy okazję porozmawiać z Wojciechem Smarzowskim, twórcą ważnych filmów, w tym m.in.: „Wesele”, „Kler”, „Róża”, „Wołyń”, „Dom zły”. Nie tylko my, bo jako organizatorzy skorzystaliśmy z możliwości zaproszenia uczniów szkół z powiatu piaseczyńskiego. Spotkanie odbyło się w Konstancińskim Domu Kultury Hugonówka, który wsparł naszą inicjatywę, za co pięknie dziękujemy:)

Nasi licealiści podsumowali spotkanie tymi słowy:

Nam młodym zawsze się powtarza, jak powinniśmy żyć, i jak najlepiej osiągać sukcesy. Rzadko natomiast przekazywane sądy idą w parze z odpowiednimi przykładami. Jednym z największych atutów No Bell są spotkania z ciekawymi ludźmi, którym możemy zadać pytania, poznać ich przemyślenia i otrzymać prawdziwą dawkę motywacji.

Ostatnio mieliśmy przyjemność poznać wybitnego reżysera, Wojciecha Smarzowskiego. Zachwycił nas swoją wiedzą, znajomością historii oraz poczuciem humoru. Spotkanie z wielką elegancją poprowadził dr Łukasz Wróbel, wykładowca na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego i współpracownik No Bell. My również zadawaliśmy pytania. Wydarzenie to bardziej przypominało rozmowę niż wywiad, dzięki czemu poznaliśmy artystę, dowiedzieliśmy się o produkcji filmu ,,Wesele” oraz innych jego dzieł, zaznajomiliśmy z realiami produkcji filmowej, a przede wszystkim zrozumieliśmy, że my także mamy wpływ na nasze życia, tak jak Pan Wojtek, który ,,cały czas robi ten sam film”.

Nastrajamy się już do zobaczenia kolejnego filmu. Dziękujemy Panu Wojciechowi Smarzowskiemu za jego twórczość oraz spotkanie z nami. Życzymy weny twórczej i wielu sukcesów.

 

Recommended Posts