Magdalena Ołdakowska nominowana do tytułu „Osobowość Roku 2019” w ogólnopolskim plebiscycie Polska Times!

Kapituła plebiscytu przyznała Magdzie nominację w kategorii „Działalność społeczna i charytatywna” doceniając jej „wkład w życie lokalnej społeczności”, w tym przede wszystkich organizację akcji NoBell „Szpik pozwala ujść z życiem!”.

O tym, która z nominowanych osób otrzyma ten prestiżowy tytuł zadecyduje liczba oddanych na nią głosów!

Jeśli chcesz zagłosować na Magdalenę Ołdakowką (do czego zachęcamy) wejdź na stronę:

https://polskatimes.pl/p/kandydat/magdalena-oldakowska%2C1152853/

Więcej informacji na temat plebiscytu „Osobowość Roku 2019” Polska Times (Wydawnictwo Polska Press) znajdziesz na stronie:

polskatimes.pl/osobowosc

W tym roku mija 10 lat odkąd Magda zainicjowała w NoBell akcję „Szpik pozwala ujść z życiem!”, w którą zaangażowana jest cała nasza społeczność – uczniowie, ich rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły.

W ciągu tych lat uczniowie NoBell zarejestrowali ponad 200 potencjalnych dawców szpiku, wśród których absolwent szkoły okazał się bliźniakiem genetycznym chorego na nowotwór krwi. Przeprowadzili też prelekcje dla ponad 1000 rówieśników, przede wszystkim w placówkach szkolnych na terenie gminy Konstancin-Jeziorna. Podczas corocznego „Dnia Życzliwości” organizowanego w NoBell, poza rejestracją potencjalnych dawców, odbywa się licytacja przedmiotów podarowanych przez uczniów, rodziców i nauczycieli szkoły. Dochód z niej przeznaczony jest na działania edukacyjne, a od zeszłego roku, na zakup sprzętu medycznego. W zeszłym roku udało nam się podarować aparat do badania EKG Instytutowi Transfuzjologii i Hematologii w Warszawie.

Magdalena Ołdakowska za akcję „Szpik” została uhonorowana tytułem „Wolontariusz Roku 2018 Gminy Konstancin-Jeziorna”.

Rejestracja potencjalnych dawców szpiku odbywa się przy współpracy z Fundacją DKMS.

 

 

Recommended Posts