Ruszyły warsztaty z retoryki XXI wieku!

Jak dzielić się własnymi opiniami będącymi w kontrze do opinii rozmówcy? Dlaczego tak ważne jest zrozumienie przekonań innych? A przy okazji, jakich argumentów użyć, aby nauczyciel przełożył sprawdzian?
Warsztaty z retoryki, które ruszyły pełną parą, nie tylko w teorii odpowiedzą na te pytania, ale przygotują do prezentowania swojej wiedzy podczas prezentacji, wystąpień, konferencji, debat czy negocjacji. I tak, adepci sztuki retorycznej mierzą się z prezentacjami, budowaniem tez i antytez, poszukują argumentów rzeczowych, logicznych i emocjonalnych, szlifują formę i język wypowiedzi, aby przekonywująco dzielić się swoją wiedzą i poglądami. Tematami, wokół których toczą się dyskusje są, m.in.: wegetarianizm, niebezpieczeństwo nikotyny w tradycyjnych papierosach i Ikos, polityka zagraniczna, dyskryminacja, aborcja. Uwzględniając punkt widzenia innych, nawet jeżeli się z nimi nie zgadzamy, możemy uniknąć wielu konfliktów i znaleźć lepsze rozwiązania.

Recommended Posts